Захід проводиться в рамках співпраці з Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC), членом Групи Світового банку, та реалізації її Програми «Сприяння інвестиціям через об’єднання екологічних, соціальних та управлінських стандартів» в Європі та Центральній Азії, що виконується у партнерстві зі Швейцарським державним секретаріатом з економічних справ SECO. Даний захід є частиною зусиль IFC у формуванні умов для більш стійкого розвитку компаній, пом’якшення ризиків і запобігання помилок в управлінні, а також кращого доступу до капіталу, що стимулюватиме економічне зростання і створення нових робочих місць.

24 лютого 2022 року стало датою, що для кожного з нас поділило життя на «до» та «після». Зараз усі ми живемо у парадигмі «вижити, зберегти, відстояти, врятувати». Природньо, що питання корпоративного управління наразі не виглядають найпершим пріоритетом. Втім, навіть під час війни економіка має працювати. До того ж, вже зараз очевидно, що після Перемоги питання довіри до професіоналізму та порядності українського бізнесу вийдуть на перший план, адже саме ці чесноти є надважливими для партнерів, інвесторів та інших стейкхолдерів. Таким чином, забезпечення гідної відповіді на ці три виклики – «зберегти бізнес»; «працювати навіть під час війни» і «бути професійним і порядним партнером одразу після перемоги» є головним завданням сьогодення для наглядових рад українських компаній.
Чи справляються наглядові ради з цими викликами? Доводиться чути різні історії – від «наша Рада зникла 24 лютого» до «наша Рада переїхала на виробництво»; від «вони всі поховалися» до «вони нас врятували» й навіть до «вони знайшли нові точки зростання бізнесу». 

Ми обговоримо: 


Хто, що і як робить наразі у Наглядових радах?


Які успіхи є у Радах і що заважає?


Які несподіванки виникли та які відкриття у сфері роботи Рад зроблено після 24.02.22?


Які рекомендації можна наразі дати колегам?


Учасники дискусії


Юлія Холодкова

Експерт IFC з питань ESG, Координатор Програми IFC ECA ESG в Україні та Боснії і Герцеговині


Андрій Бойцун

PhD, незалежний консультант з корпоративного управління, голова Комітету з призначень та винагород Наглядової ради ПАТ «Укрнафта», колишній член Стратегічної групи радників з підтримки реформ (SAGSUR)


Надія Васильєва

член Наглядової ради АТ «КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК», незалежний директор, член Наглядової ради ДП «Прозорро.Продажі», незалежний директор, голова Комітету зі стратегії, засновник Громадської організації «Digital Transformation Institute», голова Наглядової Ради, Незалежний директор Наглядової ради NGO DNA


Валентин Гвоздій

голова Наглядової ради ПрАТ «Укргідроенерго»


Тарас Кириченко

член Наглядової ради компанії «Нова пошта», член Наглядової Ради АТ «ОЩАДБАНК» (2019-2021), голова Правління АТ «ПРАВЕКС БАНК» (2013-2019)


Олександр Окунєв

МОдератор

Голова Правління

Професійної асоціації корпоративного управління


Відео