Презентація індексу прозорості компаній в Україні–2019

ZOOM-конференція

12 жовтня 2020

16.30

Професійна асоціація корпоративного управління у партнерстві із Центром «Розвиток КСВ» і за підтримки CIPE запрошує на презентацію Індексу прозорості сайтів українських компаній-2019. 

Учасниками оцінювання стали сайти компаній, які увійшли до ТОП-100 найбільших платників податків в Україні у 2019 р. за даними Державної податкової служби. Оцінка стосується діяльності компаній за 2019 р. до пандемії, викликаної COVID-19. 

Було проаналізовано 86 сайтів (14 компаній з числа найбільших платників не мають сайтів), в тому числі сайти 63 приватних компаній та 23 державних підприємств (зокрема, у статутних капіталах яких частка корпоративних прав, що належать державі, не менша ніж 50 відсотків +1 акція). 

Було оцінено результати компаній у наступних сферах: корпоративне управління, права людини, трудові відносини, довкілля, відносини із споживачами, чесні операційні практики, робота із громадами, звітність компанії (зокрема звіту про управління та нефінансові звіти), навігація сайту та його доступність. 

Дослідження «Індекс прозорості компаній України 2019»

Питання для обговорення


Відмінності у прозорості сайтів державних та приватних компаній


Середній рівень розкриття інформації українськими компаніями


Лідери Індексу прозорості – ТОП-10 компаній


Рекомендації для міжнародних та українських компаній


Учасники


Олександр 

Окунєв

Голова Правління 

Професійної асоціації корпоративного управління


Олена 

Волошина

Керівник діяльності Міжнародної фінансової корпорації (IFC) в Україні


Марина

Саприкіна

голова правління CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ»


Ерік

Хонц

заступник регіонального директора в Європі та Євразії Центру міжнародного приватного підприємництва (СІРЕ)


           А також:

Алла Зінченко, експертка Центру «Розвиток КСВ»


Андрій Кравець, в.о. Голови Правління АБ «Укргазбанк»


Євген Шевченко, генеральний директор Carlsberg Ukraine


Ксенія Сікорська, директор департаменту маркетингу ПУМБ


Тетяна Колесник, менеджерка КСВ ПУМБ


Методика оцінювання включає:
Звітність з корпоративної соціальної відповідальності


Навігація


Доступність


Зміст

Охоплює наступні питання: наявність на сайті компанії повної інформації з основних аспектів соціальної відповідальності: питань корпоративного управління, трудових відносин, дотримання прав людини, екологічної політики, чесних операційних практик, відносин зі стейкхолдерами та розвитку громади, програми впровадження КСВ в ланцюг постачання та їх результати, пріоритети з КСВ, інтеграція питань КСВ в бізнес-стратегію. Позиція компанії в Індексі по відношенню до інших компаній, є сумою балів, отриманих кожною компанією відповідно до критеріїв.

ВЗЯТИ УЧАСТЬ у КОНФЕРЕНЦІЇ

Участь безкоштовна за умови попередньої реєстрації

Професійна асоціація корпоративного управління (ПАКУ)

була заснована в Києві в 2009 році як громадська організація і зараз є провідною експертною спільнотою та центром генерування реформ корпоративного управління в Україні. Вона об’єднує понад 160 фахівців з корпоративного управління та корпоративного права. Місія ПАКУ - допомагати українському бізнесу стати більш прибутковим та сталим шляхом розвитку систем ефективного корпоративного управління. ПАКУ - це центр знань та досвіду для фахівців з корпоративного управління та українського бізнесу загалом. ПАКУ бере активну участь у формуванні та реалізації̈ державної̈ політики щодо діяльності акціонерних товариствах та належного корпоративного управлінні в Україні; надає роз’яснення та рекомендації̈ щодо законопроектів та прийнятих законів.

CSR Ukraine, 

Центр «Розвиток КСВ»

Експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проєкти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ-питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSR Europe (Брюссель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія).

Центр міжнародного приватного підприємництва (CIPE)

Зміцнює демократію у всьому світі через підтримку приватного підприємництва та сприяння ринковій реформі. CIPE є одним з чотирьох основних інститутів Національного фонду демократії̈ та філією Торгової палати США. З 1983 р. CIPE співпрацює з керівниками підприємств, політиками та громадянським суспільством з метою побудови інституцій̆, життєво важливих для демократичного суспільства. Ключові напрямки програм CIPE включають екосистеми підприємств, демократичне управління, адвокацію бізнесу, а також боротьбу з корупцією та етику.

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України


Є питання?


Email info@cgpa.com.ua
Телефон +38 044 228-87-59